Nowości:

Zatoki inhalacje

Zatoki inhalacje

Zatoki inhalacje
Zatoki inhalacje to przede wszystkim para wodna z dodatkiem ziół lub olejków eterycznych,jest to bardzo łatwa do wykonania kuracja.Potrzebny jest garnek,gorąca woda i ręcznik.
Stan zapalny zatok objawia się najczęściej bólem głowy,podwyższoną temperaturą i wydzieliną ropną.W przypadku zatok przynosowych dochodzi do całkowitego zatkania nosa i uczucia wzrostu ciśnienia.Wskazana konsultacja u laryngologa.

W warunkach domowych można śmiało przygotować sobie kupując w sklepie zielarskim zioła.Najczęściej stosuje się rumianek w połączeniu z miętą,tymiankiem, nostrzykiem.
Mieszanka I
1.Liść mięty 100 gr
2.kwiat rumianku 100 gr
3.ziele tymianku 100 gr

Wszystkie zioła mieszamy razem ,bierzemy łyżkę tej mieszanki i zalewamy szklanką wrzątku nakrywamy głowę ręcznikiem kąpielowym i wdychamy parę nosem.Powtarzamy 2-3 razy dziennie .

Zatoki inhalacje to również mieszanka w skład której wchodzą
1.Mieszanka ziołowa Septosan (garść mieszanki)
2.liść mięty 2 łyżki

Zioła wsypujemy do garnka zalewamy trzema litrami wody i gotujemy
pochylamy się nad garnkiem ,rozbieramy się do pasa ,okrywamy kocem i wciągamy opary przez 20 minut .Po tym czasie wycieramy się i ubieramy piżamę i kładziemy się do łóżka.

Gdy ropa spowoduje stan zapalny gardła wskazane jest robić sobie płukankę w skład której wchodzą składniki
1.krople Azukalenu 10 kropli
2.sól bocheńska 1 łyżeczka
3.propolis 10% 5 kropli
Do szklanki letniej wody dodajemy dodajemy sól bocheńską i krople, mieszamy i płuczemy gardło.

Z olejków eterycznych pomocne w stanach zapalnych zatok przynosowych
są olejki lawendowy,eukaliptusowy
Bierzemy po 15 kropli tych olejków i zalewamy litrem wrzącej wody (najlepiej garnek) pochylamy się nad garnkiem i wdychamy nosem 5-10 minut najlepiej okrywając głowę ręcznikiem kąpielowym.

W ostrych zapaleniach zatok przynosowych dobrze jest dodatkowo pić napar z ziół ułatwia to oddychanie i działa napotnie.
1.kora wierzby 20g
2.kwiat wiązówki błotnej 20gr
3.owoc dzikiej róży 30gr
4.kwiat lipy 30 gr
5.kwiat bzu czarnego 30 gr

Wszystko dokładnie wymieszać,dwie łyżki tak przygotowanej mieszanki zalewamy 1-2 szklankami gorącej wody i gotujemy około pięciu minut.Odcedzamy dodajemy 3 łyżki soku malinowego i pijemy.Po wypiciu kładziemy się do łózka (najlepiej zrobić to przed udaniem się na nocny odpoczynek)
Dodatkowo zaleca się ssanie oleju słonecznikowego kuracja bardzo skuteczna i tania.