Nowości:

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Właściwości lecznicze octu jabłkowego
Właściwości lecznicze octu jabłkowego w medycynie naturalnej znane są od bardzo dawna. Ocet jabłkowy zawiera bardzo duże ilości potasu,fosforu,magnezu,wapnia ,i innych mikroelementów.

Ocet jabłkowy ma bardzo duże właściwości lecznicze np.przeziębienie,choroby skóry,otyłość,ból gardła czy zawroty głowy.Ocet taki możemy przygotować sobie sami w warunkach domowych (jak go zrobić jest przepis na blogu Ocet jabłkowy.

Dostaje ostatnio dużo zapytań na co działa ocet jabłkowy
i jak go stosować.Pozwoliłem zamieścić sobie parę przykładów działania octu jabłkowego na różne dolegliwości.

1 Angina:dwie łyżeczki octu jabłkowego wymieszać dobrze z dwoma łyżeczkami miodu w 1/2 szklanki ciepłej wody i płukać bardzo powoli gardło.Czynność powtarzamy cztery razy dziennie.
2.Bezsenność dwa razy dziennie rano i wieczorem wypić pół szklanki ciepłej wody(przegotowanej)dodając po dwie łyżeczki octu i miodu.
3.Ból głowy .Kładziemy na czoło gazę namoczoną w wodzie 1/2 szklanki dodając do niej po dwie łyżeczki octu i miodu dobrze wymieszać.
4.Wyprysk (liszajec) .Robimy okład z namoczonej gazy octem jabłkowym
5.Oparzenia.Bezpośrednio po oparzeniu smarujemy miejsce oparzone octem jabłkowym unikniemy pęcherzy.
6.Kurcze mięśni.Przykładamy kompres przygotowany z zimnej wody 100 gr + 100 gr octu jabłkowego
7.Żylaki .Mam problemy z żylakami w tym wypadku stosuje ocet jabłkowy z wywarem liści czerwonych winogron (garść liści gotuje w 1 litrze wody przez 15 minut).
Następnie do 6 łyżek odwaru dodaje 2 łyżki octu jabłkowego i wcieram to w nogi,dodatkowo pije 1 łyżkę octu z 1/2 szklanka przegotowanej wody.Picie octu jabłkowego zapobiega powstawaniu miażdżycy zawarty w nim potas opóżnia stwardnienie naczyń krwionośnych oraz likwiduje kaszel i nadmiar śluzu.Codzienne picie octu jabłkowego z miodem zapobiega migrenie.

Szczególnie panie powinny pić ten wspaniały napój ,dość że głowa przestanie boleć (zapobiega powstawaniu migreny)to jeszcze sprzyja utrzymaniu wagi gdyż po wypiciu octu czujemy sytość.
Właściwości lecznicze octu jabłkowego
Dobroczynny wpływ octu jabłkowego na nasz organizm wiąże się z jego właściwościami zakwaszającymi.Nie rozwijają się bakterie i wirusy.Przeciwwskazania do stosowania octu jabłkowego to schorzenia żołądka