Nowości:

Uzdrawiano wieloma metodami

Uzdrawiano wieloma metodami

Uzdrawiano wieloma metodami, które aktualnie są nie do pomyślenia. Pokładano wiarę w leczniczą moc upuszczania krwi. Nie zdawano sobie sprawy z przyczyn zakażeń, zatem nie dbano o higienę. Przyjmowano jako pewnik, że za niedomagania są odpowiedzialne niewidzialne złośliwe fluidy, ciemne wpływy, kostuchy, wyroki Boże albo śmierdzące powietrze. W wyniku tego długość życia była krótsza. Bądźmy wdzięczni naukowemu rozwojowi, że dzisiejsza wiedza zdrowotna stoi na tak dobrym poziomie.

Bądźmy wdzięczni również za znakomity sprzęt lekarski, taki jak reduktory tlenowe lub aparaty do masażu. Każdy samochód musi być wyposażony w gaśnicę, trójkąt oraz kamizelkę odblaskową. Jeśli nie mamy czegoś z wymienionych przedmiotów możemy dostać mandat. Powinno się również pamiętać o rzeczach, które może nie są obowiązkowe i regulowane przez prawo, jednak na pewno mogą się przydać w podróży, a czasami też uratować życie. Taką rzeczą jest na pewno apteczka samochodowa. Oprócz plastrów i wodą utlenioną rzadko nie mamy w niej wiele.

Stosownie zagospodarowana apteczka do samochodu powinna jednak zawierać nieco więcej ważnych dla życia i zdrowia przedmiotów. Bardzo istotną rzeczą jest instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Nie zawsze kierowcy potrafią takiej pomocy udzielić, a jest to najważniejsza czynność w przypadku nieoczekiwanego wypadku. Niekiedy zaleca się, żeby apteczka do samochodu miała również defibrylator aed. Trzeba mieć nadzieję, że wreszcie społeczeństwo w Polsce nigdy nie będzie deprecjonowało niezmiernie ogromnego znaczenia apteczek, ogólnie wpływu wiedzy oraz podejścia do jakości służby zdrowia. Bardzo często narzekamy na standard krajowej służby zdrowia, a przecież dużo zależy od nas samych. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, dużo od nas zależy!