Nowości:

Stomatologia Białołęka

Stomatologia Białołęka

Nowoczesna endodoncja
Obecnie praktycznie każdy gabinet stomatologiczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający szybki i bezbolesny proces leczenia zębów. Do jednego z najbardziej stresujących zabiegów dentystycznych jest leczenie kanałowe. Kliniki w Warszawie jak np. stomatologia Białołęka oferują nowoczesne leczenie endodontyczne pozwalające na bezbolesny i komfortowy przebieg wizyty.

Leczenie kanałowe jest jednym z najczęstszych wykonywanych zabiegów dentystycznych. Postęp technologiczny w dziedzinie stomatologicznej przyczynił się do tego, że obecnie tego typu zabiegi są wykonywane o wiele szybciej i mają łagodny przebieg. Doświadczony endodonta operujący nowoczesnym sprzętem jest w stanie opracować wszystkie chore kanały na jednej wizycie bez konieczności dewitalizacji zęba.

Leczenie endodontyczne polega na precyzyjnym oczyszczeniu i opracowaniu systemu kanałowego i jego szczelnym wypełnieniu. Taki zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia bezpieczny i bezproblemowy przebieg leczenia.

Wskazaniem do leczenia chorego zęba pod mikroskopem jest objęcie próchnicą miazgi zęba. W niektórych przypadkach zdarza się, że zaatakowana przez bakterię tkanka zębowa nie objawia się tkliwością ani bolesnością.