Nowości:

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Dlaczego odczuwamy ból kręgosłupa?

Większość z nas wykonuje pracę siedzącą, która jest zabójcza dla naszego kręgosłupa. Winę ponosi tutaj ciągłe siedzenie przed komputerem, telewizorem, za kierownicą samochodu prywatnego czy służbowego. Nasz układ kostny nie jest stworzony do tego, aby cały czas przesiadywać w jednej pozycji. Dlatego poprzez odpowiednie zadbanie o siebie takie jak aktywność fizyczna, odpowiedni dobór fotela, materaca. Kiedy jednak bóle się już pojawią i mają bardzo duże nasilenie, musimy zgłosić się do odpowiedniego lekarza.

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków dysponuje bardzo dużą ilością specjalistów w tym zakresie, polega na wykryciu we wczesnej fazie przyczyn bólu kręgosłupa i zastopowanie go.
W zależności od rodzaju i przyczyny bólu fizjoterapeuta zastosuje odpowiednie przeciwdziałanie. Może to być masaż miejscowy, kąpiele borowinowe, zestaw ćwiczeń fizycznych lub zastosuje leczenie farmakologiczne, a w trudniejszych przypadkach może nas skierować na zabieg chirurgiczny, który pozwoli usunąć przyczynę bólu kręgosłupa.