Nowości:

Problem przewlekłej niewydolności nerek

Problem przewlekłej niewydolności nerek

Problem przewlekłej niewydolności nerek

W przypadku przewlekłej niewydolności nerek można mówić o całym spektrum zaburzeń, które przyczyniają się istotnie do rozwijania takiego oto stanu patologicznego. Ciężko jest wyróżnić jeden mechanizm, który bezpośrednio jest odpowiedzialny za rozwinięcie przewlekłej niewydolności nerek. Należy także wskazać na to, iż nie ma ukierunkowanego bezpośrednio leczenia. Ciężko jest poprawić funkcję nerek, jednakowoż można skutecznie leczyć powikłania i następstwa przewlekłej niewydolności nerek.

Kto zajmuje się leczeniem i diagnostyką?

Leczeniem i diagnostyką zajmuje się każdy nefrolog kraków, który jest lekarzem odpowiedzialnym za stwierdzenie charakterystycznego obrazu klinicznego i wykonanie potrzebnych badań laboratoryjnych. W ocenie przewlekłej niewydolności nerek stosuje się następujące badania biochemiczne i laboratoryjne:

– badanie ogólne moczu,
– poziom białka w surowicy
– poziom kreatyniny

Leczenie niewydolności nerek jest oparte o zastosowanie przede wszystkim farmakoterapii: leków diuretycznych i przeciw nadciśnieniowych. W razie konieczności rozpoczyna się dializoterapie lub przeszczepia się nerkę.