Nowości:

Piaskowanie zębów – zabieg stomatologiczny

Piaskowanie zębów – zabieg stomatologiczny

Piaskowanie zębów zabieg stomatologicznyJak wynika z badań prowadzonych przez studentów wyższych uczelni gabinety stomatologiczne z roku na rok zapełniają się większą ilością pacjentów.

Przyczyną tego zjawiska jest nie tyle chęć zadbania o zdrowie zębów, lecz poprawieni ich wyglądu. Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w kosmetyce stomatologicznej jest piaskowanie zębów. Przyjrzyjmy się na czym polega tego typu zabieg, jak często jest on przeprowadzany oraz jakie są koszty ponoszone przez pacjenta?

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zabiegiem, który polega na usunięciu z powierzchni zębowej kamienia, zabrudzeń, bakterii oraz różnego typu przebarwień. Zabieg ten trwa ok 20 min i polega na czyszczeniu powierzchni zębów ze względu na wykorzystanie cząsteczek piasku pod wpływem ciśnienia wody. Cząsteczki, którymi czyszczone są powierzchnie to substancja wodorowęglanu sodu. Piaskowanie jest zabiegiem bolesnym, lecz nie przyjemnym gdyż po piaskowaniu szkliwa możemy mieć uczucie suchości w ustach oraz podrażnienia i wyczulenia na spożywanie zimnych bądź ciepłych posiłków.

W jakim celu stosujemy piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w ciągu życia nawet kilkadziesiąt razy. Jest nieszkodliwą formą nadania naszym zębom świeżego wyglądu. Często stosuje się go przed innymi zabiegami takimi jak wybielanie zębów. Piaskowanie można stosować co 3 miesiące w zależności od naszych potrzeb, trybu życia oraz produktów jakie spożywamy. W celu przedłużenia efektów możemy zmienić nasze przyzwyczajenia, które źle wpływają na płytkę zębową jest to między innymi ograniczenie ilości wypitej dziennie przez nas kawy bądź też zmniejszenie lub całkowite rzucenie palenia papierosów.