Nowości:

Migrena zioła

Migrena zioła

Ból migrenowy to najczęściej nagły silny ból głowy trwający parę godz w niektórych przypadkach parę dni.Osoba chora powinna mieć zapewniony spokój i przebywać w cieniu.

W pierwszej fazie napadu migrenyulgę przynosi opróżnienie żołądka prowokując wymioty wypijając 1-2 szklanki wody z dodatkiem soli,dodatkowo można zastosować kompres na brzuch i stopy.

Po opróżnieniu żołądka pijemy co 30 minut szklankę gorącej wody.Przy powtarzających się napadach migreny stosujemy wyciągi ziołowe .
1.Krople waleriany (60 kropel)
2.Nalewka z głogu (60 kropel)
3.kamfora (3 gr sproszkowanej rozpuścić w wódce)
4.olejek miętowy (30 kropel)
5.Gorzkie migdały (45 gr wody która uzyskujemy z moczenia migdałów)

Wszystko to dokładnie mieszamy .Stosujemy 20 kropel na łyżeczkę cukru.Migrena najczęściej dopada płeć piękną (moja żona i córka bardzo często walczą z migreną .
Dodatkowo po zażyciu kropli pijemy odwar z mieszanki w skład której wchodzą zioła
1.babka lancetowata 30 gr
2.kwiat rumianku 30
3.kwiat lipy 20 gr
4.ziele ruty
zioła wymieszać ,1 łyżeczkę mieszanki zalewamy wrzątkiem pozostawić do naciągnięcia.Przecedzić i pić trzy razy dziennie.

Mieszanka II
1.liść melisy 50 gr
2.kwiat pierwiosnka 50 gr
3.ziele dziurawca 50 gr
4 korzeń waleriany 20 gr
5.kwiat lawendy 20 gr
6 ziele nostrzyka 20 gr

Zioła wymieszać dokładnie ,łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku i odstawić przykryte na 25-20 minut po tym czasie przecedzić ,pijemy dwa razy dziennie rano i wieczorem po jedzeniu .

Znany nieżyjący Bułgarski uzdrowiciel radził w zapobieganiu migreny
1.Życie prowadzić zgodnie z zasadami natury
2.Nie przemęczaj się fizycznie i umysłowo
3.Sypiaj przy otwartym oknie
4.Trzymaj nerwy na wodzy
5.latem chodż boso po trawie
6.Wciągaj chłodną wodę nosem a wypuszczaj ustami.

Sprawdzonym sposobem w walce z migrena jest obłożenie głowy rozgniecionymi liśćmi kapusty i owiniecie ręcznikiem lub kawałkiem flaneli,uciskając dość mocno.Dodatkowo można zastosować nalewkę bursztynową smarując skronie,płatki uszne i podstawę czaszki.

Wskazana jest akupresura którą może wykonać partner (bardzo często robię taki masaż stóp żonie)nie tylko w czasie ataków migreny.Punkt znajduje się miedzy paluchem i drugim palcem.Masaż taki przeprowadzam na jednej i drugiej stopie.Warto zaopatrzyć się w mate do akupresury pomocna nie tylko przy bólach migrenowych.