Nowości:

Kiwi

Kiwi

Aktinidia inaczej kiwi ,drzewiaste pnącza rosnące w Chinach,Japonii i Nowej Zelandii.Największe właściwości lecznicze maja owoce wyhodowane z rejonów rzeki Jangcy i Nowej Zelandii.

Ciekawostką jest to że kiwi ma trzy rodzaje kwiatów obupłciowe,żeńskie i męskie .Owoce kiwi zawierają duże ilości witaminy C jeden owoc pokrywa 0 120 razy więcej niż wynosi dzienne zapotrzebowania naszego organizmu,do tego dochodzi duża zawartość. witaminy B oraz Witaminy E,wapnia ,potasu,miedzi,chromu żelaza,fosfor.

Dojrzałe owoce nadają się znakomicie do wyrobu kisielu,marmolady kompotów,mają wadę spowalniają ścinanie żelatyny spożywczej.Przechowywać je musimy z dala od bananów za szybko dojrzewają i bardzo często się psują.Kiwi jest owocem niskokalorycznym dzięki temu może zastąpić nam jeden zdrowy posiłek w ciągu dnia
w trakcie rzucania wagi.

Owoce kiwi wzmacniają siły witalne ,mają korzystny wpływ na nasze serce,oczyszczają organizm z toksyn.Dość duża zawartość potasu ma ogromny wpływ na cerę szczególnie polecana kuracja paniom Plasterkami owoców obkładamy umytą twarz przez max 14 dni a cera nabierze blasku.

Badania uczonych amerykańskich potwierdzają iż zawarta naturalna witamina C zapobiega rozwojowi nowotworów i chorób serca.Warto więc spożywać owoce kiwi na co dzień da to nam gwarancje zachowania zdrowia i urody.