Nowości:

Jak zapomnieć o papierosach?

Jak zapomnieć o papierosach?

Sposobów na rzucanie palenia jest mnóstwo. Każdy słyszał z pewnością o jakieś cudownej metodzie lub środkach mających pomóc uwolnić się od nikotyny. Sytuacja z paleniem jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. Bez ogromnego wysiłku i pracy nad sobą, pozbycie się nałogu jest niemożliwe.
Cudowne metody

łamanie papierosaNie ma złotego środka, który pozwoli natychmiastowo zapomnieć o papierosach. Nie warto wierzyć reklamom, w których znajdziemy produkty pomagające uwolnić się od nałogu. Rzucanie palenia jest o wiele bardziej skomplikowane. Dostępne na rynku plastry, gumy, tabletki i elektroniczne papierosy pomogą nam jedynie zmniejszyć dolegliwości wynikające z braku nikotyny w organizmie. Żadna z tych rzeczy nie wykona za nas ciężkiej pracy i nie zrealizuje ambitnych postanowień. Dodatkowo większość z nich jest bardzo droga i wymaga długiego stosowania. Zdecydowanie lepiej postawić na naturalne metody oraz odpowiednią motywację. Trzeba pamiętać, że rzucanie palenia powinno być należycie zaplanowane. Pochopne kroki wiążą się w większości przypadków z błyskawicznym powrotem do dawnego nałogu.
Poszukiwanie informacji

Gdzie szukać informacji jak rzucić palenie? Najwięcej osób decyduje się na poszukiwania w Internecie. Niestety nie jest to najlepsze źródło wiedzy na temat rzucania palenia. Wiele zamieszczonych w Internecie treści ma charakter reklamowy. Tym sposobem można łatwo ulec manipulacji, dokonując wyboru nieodpowiednich środków i ponosząc nieuzasadnione koszty. Dużo lepiej szukać wiadomości na temat walki z nałogiem u lekarzy specjalistów i w profesjonalnych poradniach zdrowia. Wykwalifikowani pracownicy doradzą nam jak rzucić palenie i wybrać do tego odpowiednią metodę.
Myśl o czymś innym

W walce z nałogiem najważniejsze jest pokonanie swojej psychiki. Dolegliwości fizyczne związane z brakiem nikotyny są intensywne jak rzucić paleniejedynie na początku rzucania. W późniejszym okresie o wiele trudniejsze jest pozbycie się nawyków i starych przyzwyczajeń. O papierosach przypominają nam wszystkie związane z nimi przedmioty oraz reklamy i filmy, gdzie pojawiają się palące osoby. Na samym początku rzucania palenia warto unikać towarzystwa palaczy i zadymionych pomieszczeń. Najlepiej postarać się w tym czasie o dużo aktywności fizycznej i zmiany w diecie. Połączenie wszystkich elementów sprawi, że walka z nałogiem będzie o wiele łatwiejsza. Nie warto poddawać się po pierwszych niepowodzeniach. Mało komu udaje się trwałe odstawienie nikotyny za pierwszy razem. Z każdą kolejną próbą będziemy dużo silniejsi.