Nowości:

Jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę

Otrzymuje dużo zapytań jak dbać o skórę.Skóra składa się z trzech warstw naskórka,skóry właściwej i tkanki podskórnej.skóra u dorosłego człowieka ma powierzchnie ok 2 metrów kw

Znajdują się na niej gruczoły łojowe,potowe ,oraz punkty wrażliwe na ciepło i zimno.Gruczoły łojowe odpowiadają za wydzielanie substancji tłuszczowych ,które to tworzą warstwę zawierającą kwasy tłuszczowe o odczynie lekko kwaśnym chroniącym przed związkami chemicznymi,grzybami.

Gruczoły potowe wydzielają roztwór wodny zawierający w swoim składzie sole mineralne,kwas mlekowy,oraz inne zbędne organizmowi związki.Gruczoły potowe odpowiadają za regulacje ciepłoty ciała .Do odtruwania organizmu i przede wszystkim skóry
stosuje się zabiegi kosmetyczne i preparaty ziołowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Podstawową czynnością jest codzienne mycie skóry ,zaleca się używanie mydła o odczynie obojętnym w skład których powinny wchodzić zioła rumianek ,nagietek,aloes,gliceryna.Mycie skóry to otwarcie gruczołów potowych a nie tylko usunięcie zanieczyszczeń. Szczotkowanie całego ciała podczas kąpieli wpływa korzystnie i pobudza układ krwionośny znajdujący się w postaci drobnych naczyń skóra robi się lekko czerwona i daje uczucie ciepła .

Dzięki temu zabiegowi następuje wewnętrzne i zewnętrzne oczyszczenie skóry,przywraca oddychanie całej skórze.Do roślin napotnych które powinniśmy używać do oczyszczania skóry to przede wszystkim malina,kwiat lipy,kwiat bzu czarnego.

Z mieszanek bardzo dobra jest mieszanka Dr.B.Theiss w skład której wchodzą zioła
1 .Liść pokrzywy 15 gr
2.Ziele skrzypu 15 gr
3.kwiatostan lipy 15 gr
4.Korzeń mniszka 15 gr
5.kwiat jasnoty białej 15 gr
6.kwiat wiązówki 10 gr
7.korzeń łopianu 10 gr
8.kwiat nagietka 5 gr

Zioła mieszamy razem ,2 łyżki ziół zalewamy 2.1/2 szklanką wrzątku uprzednio wsypując do termosu ,zakręcamy termos i po 1 godz cedzimy i pijemy 1/2 szklanki naparu 3 razy dziennie.Napar dodatkowo wpływa korzystnie na prace nerek i wątroby.