Nowości:

Inne typy apiterapii

Inne typy apiterapii

Istnieją też inne typy apiterapii. Jeden z typów tej medycyny niekonwencjonalnej polega na używaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według specjalistów z tej dziedziny propolis posiada lecznicze właściwości dla chorujących na czyraki, odleżyny oraz dolegliwości gardłowe. Apiterapia to również stosowanie pyłku kwiatowego, czyli rzeczy, z której dobre pszczoły robią złocisty przysmak. Ta substancja ma silne właściwości medyczne w kuracji wszystkich chorób.

Oprócz normalnych chorób zioła są również w stanie pomóc w wypadku problemów intymnych. Zioła na zaparcia to niezwykle skuteczne leki na tego typu problemy, które szybko dostarczają ulgi i pozwalają znowu radować się życiem. Niewątpliwie zioła lecznicze bywają czasem równie skuteczne jak zwyczajne leki sprzedawane w aptece. W niektórych sytuacjach mogą być jednak skuteczniejsze. Zioła są bardzo bezpieczne dla dzieci.

Nie gromadzą się w organizmie, nie zaburzają również flory bakteryjnej. Niezwykle rzadko wywołują przy tym jakiekolwiek niepożądane skutki, co czyni je środkami o wiele bezpieczniejszymi od leków najczęściej sprzedawanych w aptekach. W terapii miodem używa się nierzadko zdumiewających substancji. Przykładowo mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Leki, które mają w sobie mleczko pszczele, używane są przy wielu gatunkach chorób, między innymi przy chorobach charakterystycznych dla osób starszych.