Nowości:

Herbatki ziołowe na nadciśnienie tętnicze

Herbatki ziołowe na nadciśnienie tętnicze

Herbatki ziołowe na nadciśnienie tętnicze
Co raz więcej osób na całym świecie ma nadciśnienie tętnicze ,dobrze jak o tym wiedzą i zaczynają to leczyć. Nie leczone nadciśnienie jest bardzo groźne dla życia (zawał,udar mózgu) Ciśnienie nie boli nie kiedy daje mało zauważalne objawy w postaci szumów w uszach zawrotów głowy zaczerwienieniem twarzy .

W początkowej fazie zmiana diety może przynieść pozytywne rezultaty bo to co jemy ma bardzo duże znaczenie na nasze zdrowie i życie. Dodatkowo można wprowadzić w walce z nadciśnieniem herbatki ziołowe jest to stosunkowo tania kuracja zioła można samemu pozyskać z natury lub kupić w sklepie zielarskim są stosunkowo tanie i bardzo skuteczne.

Do walki z wysokim ciśnieniem stosuje się najczęściej zioła: jemioła,kwiat i owoc głogu,korzeń kozłka lekarskiego ,ziele ruty,ziele bratka,kwiat bzu czarnego ,owoc dzikiej róży i skrzyp polny. Profilaktycznie wskazany jest częsty pomiar ciśnienia,ciśnienie skurczowe przekraczające 145 mm Hg oraz rozkurczowe przekraczające 95 mm Hg już powinno skłonić nas do podjęcia leczenia.

Nie leczone nadciśnienie nie korzystnie wpływa na inne narządy jak nerki ,serce i tętnice. Po wykryciu nadciśnienia zmieniamy w pierwszej kolejności nawyki żywieniowe oraz rezygnujemy całkowicie z palenia papierosów,picia alkoholu ( lampka wina czerwonego do obiadu wskazana), kawy.

Dodatkowo stosujemy zioła,nalewki, mieszanki obniżające nadciśnienie,jest dość sporo skutecznych mieszanek zalecanych prze zielarzy jedna z nich jest mieszanka zalecana przez Braci Bonifratrów.

W składzie której znajdują się zioła:
1.Ziele jemioły 100 gr
2.Ziele barwnika mniejszego 50 gr
3.Ziele serdecznika 50 gr
4.Liść ruty 50 gr
5.Kwiatostan głogu 50 gr
6.Koszyczek rumianku 50 gr
7.Liść poziomki 50 gr
8.Kłącze perzu 50 gr
9.Ziele skrzypu 10 gr

Zioła dokładnie zmieszać ,jedną łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić do naciągnięcia na 20 minut przecedzić i pić trzy razy dziennie po jedzeniu.
Druga skuteczna mieszanka w której składzie znajdziemy zioła jest :

1.Ziele glistnika 15 gr
2.ziele jemioły 30 gr
3.Owoc głogu 30 gr
4.Ziele skrzypu 30 gr

Zioła dokładnie wymieszać jedną łyżkę tej mieszanki zalać szklanka wrzątku odstawić na 15 minut przykryta ,po tym czasie przecedzić i pić trzy razy dziennie przed jedzeniem .

Dodatkowo wskazane jest spożywanie natki z pietruszki ,czosnku bardzo dobrze czyści główne arterie żylne z cholesterolu właśnie cholesterol powoduje wzrost ciśnienia zwężają naczynia krwionośne Sprawdzoną mieszanką w walce z nadciśnieniem jest mieszanka w składzie

1.ziele ruty 20 gr
2.Ziele bratka 40 gr
3.Kwiat bzu czarnego 40 gr

Zioła dokładnie wymieszać .jedną łyżkę zalać szklanka wrzątku po naciągnięciu przecedzić i pic dwa razy dziennie po jedzeniu. Pamiętaj nadciśnienie trzeba leczyć by dłużej cieszyć się życiem.