Nowości:

Domowe sposoby na ból ucha

Domowe sposoby na ból ucha

Domowe sposoby na ból ucha

Chyba każdy z nas raz w życiu doświadczył zapalenia ucha. Ta dolegliwość bardzo często występuje na przełomie jesień zima co nie jest regułą bo może nam przytrafić się w różnych porach roku latem również .Przyczyną są bakterie wirusy które przenikają z nosa lub zainfekowanego gardła przez trąbkę słuchową do ucha i wywołują stan zapalny.

Zapalenie ucha objawy
Zapalenie ucha u dziecka w początkowej fazie nie daje żadnych objawów (szczególnie w przypadku niemowląt) ale wraz z postępującym zapaleniem dziecko robi się nie spokojne nie chce jeść i ciągle krzyczy bo nie może przełknąć pokarmu.

W wyniku bólu ucha gardła wzrasta temperatura ciała dziecka nie kiedy do 40 C w porę nie leczone może doprowadzić do stanów zapalnych przewodu pokarmowego w tym wypadku należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub laryngologa tym bardziej że powikłania mogą. uszkodzić słuch pod żadnym pozorem małego dziecka nie leczymy sami w warunkach domowych. Lekarz po stwierdzeniu zapalenia ucha najczęściej przepisze antybiotyk który jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem .

Domowy sposób na ból ucha

Przed udaniem się do lekarza możemy zastosować tylko okład z ciepłej pieluszki lub kompres z ciepłej wody lub ciepły okład z siemienia lnianego .siemię moczymy w ciepłej wodzie i gdy napęcznieje nakładamy na pieluszkę i kładziemy na bolące ucho .

Ciepło przynosi ulgę w tego typu bólach. W przypadku dzieci starszych i osób dorosłych można zastosować olejki eteryczne najlepszy w tym przypadku będzie olejek rumiankowy ,musimy pamiętać że olejki eteryczne to bardzo mocne naturalne leki które nie kiedy wywołują uczulenie. Kompres z olejku rumianku przygotujemy w nie wielkiej ilości gorącej wody dodając 3-4 krople olejku rumiankowego moczymy gazę lub kawałek płótna wyciskamy i kładziemy na bolące ucho.

Osoby dorosłe które nie są uczulone na dany olejek mogą stosować po dwie krople olejku rumiankowego i dwie krople olejku lawendowego Dodatkowo można zrobić sobie masaż z dodatkiem olejku lawendowego i migdałowego

Masaż jest bardzo skuteczny i bardzo szybko przynosi ulgę więc warto go stosować .Ulgę przynieś może nam również napar z ziół które pijemy w czasie zapaleń i bólu ucha.

1.Kwiat bzu czarnego 50 gr
2.kwiat wiązówki 50 gr
3.Liść podbiału 50 gr
4.Kora wierzby

Zioła dokładnie wymieszać .zalać jedną łyżeczkę tej mieszanki szklanka wody i gotować na małym ogniu przez 5minut po tym czasie odstawiamy i,cedzimy i pijemy 3 razy dziennie po dwie łyżki po jedzeniu.

Zapalenie ucha u dziecka może nie kiedy przynieść bardzo groźny objaw w postaci wydzieliny z ucha w tym wypadku należy natychmiast udać się do lekarza nie leczyć samemu bo w tym wypadku doszło do pęknięcia błony bębenkowej a z tym nie ma żartów.

Najważniejsza jest profilaktyka dziecko do roku czasu musi nosić czapkę przykrywającą uszy najlepsza wiązana lub chustka ,dokładnie leczyć wszelakie infekcje układu oddechowego jak katar ból gardła które mogą wywołać zapalenie ucha .

Bardzo często przyczyną jest przebywanie dzieci w pomieszczeniach gdzie pali się papierosy więcej lepiej tego unikać .a jeżeli palisz to wychodź na zewnątrz zdrowie dziecka jest najważniejsze.