Nowości:

Alergeny

Alergeny

Tak się jednak nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, nieczystościach… Kiedyś najważniejszym źródłem wiedzy na temat poziomu opieki zdrowotnej w określonym miejscu byli przyjaciele i rodzina. Można było usłyszeć na przykład od cioci z Krakowa: „Jeśli potrzebny Ci dermatolog Kraków jest jedynym miastem, w którym warto go szukać!”.

Jednak takich danych z najbliższego otoczenia było mało i co gorsze nierzadko okazywały się sprzeczne ze sobą.

Układ odpornościowy, jak sama termin reprezentuje ochrania organizm przed tymi, z pozoru niewinnymi czynnikami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika działa trochę inaczej.

Otóż, analizuje czy występujący czynnik to nieprzyjaciel. Jeśli spowoduje to alarm organizm rozpocznie się osłaniać, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- czytaj więcej. Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, należy jedynie zastosować się do paru wytycznych.

Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, najlepiej, jak będziemy wystrzegać się tych pokarmów, które prowokują przykre objawy. Do takich produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.